Ізотермічна петльова ампліфікація: ефективний метод експрес-діагностики в онкології

В огляді обговорюється новий метод молекулярної біології – ізотермічна петльова ампліфікація (loop-mediated isothermal amplification, LAMP), що набуває останнім часом все більшої популярності, особливо з метою діагностики.

На відміну від полімеразної ланцюгової реакції, ампліфікація ДНК або РНК відбувається при постійній температурі (близько 65 °С) з використанням 4 або 6 праймерів. Метод відрізняється високою специфічністю, чутливістю і швидкістю. Для нього не потрібні дорогі прилади, а детекція продуктів реакції може бути проведена неозброєним оком. LAMP успішно застосована для діагностики десятків вірусів, бактерій та інших патогенів, у тому числі в складі харчових продуктів, а також для детекції однонуклеотидних поліморфізмів.

Нещодавно була створена модифікація LAMP, призначена для детекції метастазів. Вона отримала назву OSNA (one-step nucleic acid amplification). Виявилося, що OSNA має практично такі ж надчутливість і специфічність, як і стандартні діагностичні методи, а іноді навіть перевершує їх. Особливу увагу приділено механізму LAMP, дизайну праймерів та діагностики онкологічних захворювань з допомогою OSNA.

Sysmex OSNA

Sysmex OSNA

Система інтраопераційного виявлення метастазів у сторожових лімфотичних вузлах